W celu szybkiego przekazania najważniejszych informacji dla kierowcy takich jak: data, czas, adresy załadunku i rozładunku oraz nazwy firm, jak również informacji dotyczących towaru tj. numer referencyjny, waga, ilość sztuk czy objętość używamy funkcji Wyślij SMS z trasą. Status wybranej wiadomości można sprawdzić bez opuszczania systemu i co ważne, kiedy kierowca odpisze na naszą wiadomość, jego odpowiedź pojawi się na ekranie komputera. 


W celu wysłania SMS-a z trasą wykonujemy następujące czynności:

  • Wybieramy zlecenie z listy Zlecenia w realizacji, wchodzimy w nie dwuklikiem myszki, klikamy ikonkę SMS >> Wyślij SMS z trasą.


           


  • Następnie wprowadzamy numer telefonu (jeśli potrzeba) i klikamy OK. Numer telefonu musi być poprzedzony międzynarodowym numerem kierunkowym (np.
    w przypadku Polski +48).


A6nTiabwtjt_wg30wftTNqdNcJJGUwVZMg.png


  • Po zatwierdzeniu SMS zostanie wysłany i będzie widoczny w karcie Historia SMS wraz ze wszystkimi SMS-ami wysłanymi przez firmę.SMS-a do kierowcy możemy również wysłać z Planu załadunków (więcej informacji o Planie załadunków TUTAJ). Aby to zrobić, należy postępować według poniższego schematu:
  • Wybieramy z menu Zlecenia >> Plan załadunków.


  • Następnie w celu wysłania SMS-a z trasą klikamy białą kopertę lub w celu wysłania zwykłego SMS-a czarną kopertę.