Funkcja jest przydatna w szczególności spedytorom, którzy zarządzają flotą przewoźników. Dzięki niej w bardzo prosty sposób można skonfigurować system, aby pobierał informacje o położeniu pojazdów, jeśli oczywiście przewoźnik dysponuje własnym systemem GPS. Jeśli FireTMS zna pozycję pojazdu, jest w stanie obliczyć kilometry dojazdowe do pierwszego załadunku (tzw. puste kilometry) i odpowiednio je zaraportować (Raporty >> Przewoźnicy >> kolumna Km dojazd). 


Aby zintegrować się z GPS danego przewoźnika, należy postępować według poniższego schematu: 

  • Wchodzimy w menu Kartoteki >> Przewoźnicy. Następnie wybieramy z listy danego przewoźnika i po prawej górnej stronie ekranu klikamy Edytuj lub wchodzimy
    w niego dwuklikiem myszki. 

                         

   
  • Następnie przechodzimy do sekcji Dane przewoźnika i w konfiguracji telematyki dodajemy dostawcę dla danego przewoźnika. W tym celu klikamy Dodaj.  • Wybieramy dostawcę i uzupełniamy użytkownika API oraz hasło API (pola obowiązkowe oznaczone czerwoną gwiazdką).


  • Zatwierdzamy dodanie dostawcy, klikając OK


UWAGA: Pozycja samochodu na mapie znika, jeśli przez dwa dni od ostatnio realizowanego zlecenia timestamp jego pozycji nie został odświeżony ( w przypadku pojazdów wewnętrznych 24h, w przypadku pojazdów zewnętrznych 48h).