Dzięki integracji z giełdą Trans.eu praca z FireTMS jest jeszcze szybsza i prosta, umożliwia ona: 

  1. Pobieranie kontrahentów, podając ich Trans ID
  2. Wystawianie ładunków na giełdę Trans.eu
  3. Pobieranie ładunków z Trans.eu do FireTMS

  4. Zgłaszanie długu do TransInkasso bezpośrednio z systemu FireTMS


W celu zintegrowania FireTMS z Trans.eu wchodzimy w menu Konfiguracja >> Mój profil. Następnie po prawej stronie zaznaczamy opcję Połącz z kontem w Trans.eu.

                   

Logujemy się, podając TransID oraz hasło. Po wykonaniu tych czynności systemy zostaną zintegrowane. Dzięki integracji z Trans.eu mamy możliwość pobierania kontrahentów, pobierania i wystawiania ładunków oraz zgłoszenia długów do systemu windykacji TransInkasso. 


Ad. 1  
Aby dodać nowego kontrahenta, wystarczy podać jego TransID, a system sam pobierze dane. 

  • W tym celu należy wejść w menu Kartoteki >> Wszyscy kontrahenciNastępnie po prawej stronie ekranu wybieramy Dodaj.

Podajemy identyfikator danego kontrahenta i klikamy Lupę. Wszystkie dane zostaną zaimportowane, do uzupełnienia pozostaną dane osoby kontaktowej. Aby dodać osobę kontaktową, należy kliknąć przycisk Dodaj. Po uzupełnieniu danych zatwierdzamy dodanie osoby kontaktowej, klikając OK.Dodanie nowego kontrahenta zatwierdzamy przyciskiem OK.Ad. 2 i Ad. 3 
Równie proste jest wyszukiwanie i import ofert z Trans.eu. Jest ono bardzo pomocne przy korzystaniu z funkcji Wolne pojazdy. System FireTMS wskaże, które pojazdy kończą dzisiaj realizację zlecenia, dzięki czemu w łatwy sposób możemy odnaleźć najbliżej dostępne ładunki (więcej informacji na temat Wolnych pojazdów TUTAJ). Aby odszukać ładunek na giełdzie, należy postępować według poniższego schematu:
  • Z menu Ładunki wybieramy Szukaj na Trans.eu.  • Następnie ustawiamy filtry naszego ładunku. Jednym z filtrów jest zasięg wyszukiwania - stanowi on promień od wpisanego kodu pocztowego.


Po odszukaniu interesującej nas oferty wchodzimy w nią dwuklikiem myszki. Następnie zaznaczamy Wprowadź do systemu jako ładunek

Pobrany ładunek z giełdy jest gotowy do dyspozycji. 


FireTMS umożliwia wystawianie ofert bezpośrednio z systemu na giełdę Trans.eu. 


W celu wystawienia ładunku należy zaznaczyć wybraną pozycję z listy Ładunków do dyspozycji, po czym kliknąć Wystaw na Trans.eu.  


Następnie uzupełniamy wszystkie obowiązkowe parametry. Możemy wybrać proponowane lokalizacje (kody pocztowe oryginalne, magazynów i cztery kody losowe w promieniu 20 km) lub ręcznie wpisać stosowny kod pocztowy. Po zaznaczeniu opcji automatycznego odświeżania ofert system co pół godziny kasuje daną ofertę oraz wystawia ją ponownie, dzięki czemu jest ona na bieżąco odświeżana i wyświetlana na początku listy. Wystawienie oferty zatwierdzamy przyciskiem OK.


Ad. 4
Dzięki integracji systemu FireTMS z Trans.eu mamy możliwość zgłoszenia długu do systemu windykacji TransInkasso (więcej na temat TransInkasso i zgłaszaniu długów TUTAJ).