Po zakończeniu zlecenia zewnętrznego (więcej o zakańczaniu zleceń klienta TUTAJzostanie wygenerowany szkic faktury zakupu, gotowy do rejestracji na podstawie faktury otrzymanej od przewoźnika. W celu zarejestrowania nowej faktury kosztowej postępujemy według poniższego schematu: 


1. Wybieramy Księgowość >> Zakupy >> Dokumenty w przygotowaniu2. Wybieramy z listy fakturę, którą chcemy zarejestrować i klikamy opcję Rejestruj dokument3. W nowo otwartym oknie wprowadzamy wszystkie dane na podstawie otrzymanego dokumentu od przewoźnika.   • W celu dodania konta bankowego przewoźnika wybieramy znak "plus". Następnie uzupełniamy wszystkie obowiązkowe pola oznaczone czerwoną gwiazdką - możemy oznaczyć dane konto bankowe jako domyślne. Zatwierdzamy dodanie nowego konta bankowego przyciskiem OK.


  • Aby zmienić walutę faktury, przechodzimy do opcji Waluta dokumentu i wybieramy odpowiednią z listy (jeżeli na liście nie mamy dostępnej waluty, w pierwszej kolejności musimy ją dodać do systemu - więcej informacji na ten temat TUTAJ). 


4. Następnie sprawdzamy pozycję na fakturze. W celu dodania odpowiedniej stawki VAT edytujemy pozycję na fakturze, klikając Edytuj.  • Wybieramy odpowiednią stawkę VAT i zatwierdzamy wybór przyciskiem OK.


5. Rejestrujemy fakturę, klikając Rejestruj


6. Zatwierdzamy fakturę kosztową, klikając Zatwierdź