Mapy Here - czasowe ograniczenia tonażowe

Zmodyfikowano dnia 28 Mar 2024

Za pomocą mapy Here można uzyskać informacje o tonażowych zakazach czasowych, które obowiązują tylko w wyznaczonych godzinach. Jeżeli planowana trasa przejazdu będzie uwzględniać takie ograniczenia, to zostaną one wyświetlone na mapie wraz z ikoną informacji. Po wybraniu tej ikony pojawią się szczegóły dotyczące wybranego ograniczenia. Dodatkowo fragment trasy uwzględniający czasowe ograniczenie zostanie oznaczony kolorem pomarańczowym. 


Przykładem takiego ograniczenia jest na przykład zakaz ruchu dla 18 ton w godzinach 00:00 do 04:00.Ustawienie godziny wyjazdu podczas planowania trasy przejazdu


Dzięki tej opcji można ustawić planowaną godzinę wyjazdu podczas wyznaczania trasy przejazdu. Ustawienie to ma wpływ na planowanie trasy ze względu na tonażowe ograniczenia czasowe.


Użytkownik ma możliwość zdefiniowania godziny wyjazdu:

  • globalnie - domyślne ustawienie dla wszystkich tras

 

W tym celu należy przejść do Konfiguracja >> Konfiguracja systemu >> zakładka Obsługa zleceń >> pole Wyznaczanie trasy. Następnie należy wybrać preferowaną domyślną godzinę wyjazdu i zatwierdzić opcją Zapisz. 

 


Uwaga! Istnieje również możliwość wyłączenia tej opcji (odznaczenie checkboxa Godzina wyjazdu). Wtedy podczas wyznaczania trasy system nie uwzględni zakazów czasowych (obowiązujących tylko w wyznaczonych godzinach).


  • indywidualnie - dla wybranej trasy 


W tym celu konieczne jest zaznaczenie checkboxa Pokaż ustawienia trasy. Następnie należy zaznaczyć checkbox Godzina wyjazdu wraz z dokonaniem wyboru konkretnej godziny.


Uwaga! Jeśli trasa została już wyznaczona, wybór godziny wyjazdu należy zatwierdzić opcją Przelicz ponownieUwaga! W lewym, dolnym rogu mapy znajduje się legenda, w której jest możliwość sprawdzenia znaczenia poszczególnych symboli. 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł