Planer

Zmodyfikowano dnia 23 Feb 2024

Planer w fireTMS - efektywne planowanie zleceń


W celu ułatwienia planowania przewozów i zadysponowania ładunków oraz wolnych pojazdów w systemie fireTMS wprowadzona została funkcja Planera. Można ją znaleźć w zakładce Zlecenia >> Planer. W Planerze prezentowane są wolne pojazdy (pojazdy wewnętrzne) oraz dostępne ładunki do dyspozycji, co umożliwia połączenie ich ze sobą i utworzenie zlecenia. Funkcja Planera dostępna jest w module (widoku) Przewoźnika.

Jak działa Planer?

Przechodząc do Zlecenia >> Planer, pojawia się mapa, na której widoczne są pojazdy oraz ładunki. Dostępne ładunki oraz wolne pojazdy mogą być prezentowane z dnia dzisiejszego, jutrzejszego, pojutrze lub za 3 dni - umożliwia to planowanie zleceń na najbliższe dni.W widoku mapy prezentowane mogą być punkty załadunków, rozładunków oraz pojazdy. Widoczność tą można dowolnie modyfikować, zaznaczając lub odznaczając widoczne powyżej mapy opcje: Załadunki, Rozładunki, Pojazdy.


Ładunki do zadysponowania 

W zakładce Ładunki prezentowane są ładunki gotowe do podjęcia. Klikając w ikonę widoczną obok każdego numeru ładunku, można przejść bezpośrednio do wybranego ładunku do dyspozycji.


Po podświetleniu danego ładunku na liście, na mapie wyświetlona zostaje trasa wraz z punktami Załadunku i Rozładunku oraz 
Szczegóły ładunku.Pojazdy do dyspozycji 

W zakładce Pojazdy prezentowane są wolne pojazdy wewnętrzne. Po wybraniu danego pojazdu z listy z numerami rejestracyjnymi zostaje on na mapie podświetlony na zielono, a pod mapą pojawiają się Szczegóły pojazdu (m.in. jego atrybuty oraz przypisana do pojazdu w ostatnim zakończonym zleceniu naczepa i kierowca). Aby połączyć pojazd z ładunkiem, należy przejść do zakładki Pojazdy, wybrać na mapie pojazd i połączyć go z ładunkiem za pomocą ikony z plusem (+) widocznej obok ładunku. Po wykonaniu tej czynności pod mapą, w części Szczegóły pojazdu, pojawi się zestawienie danych pojazdu oraz ładunku (m.in. atrybuty oraz trasa).Po połączeniu pojazdu z ładunkiem w części Szczegóły pojazdu można zapisać to połączenie za pomocą opcji Zapisz lub cofnąć je za pomocą opcji Cofnij zmiany.


Tworzenie zleceń w Planerze 

Po wybraniu opcji Zapisz, zarówno w zakładce Ładunki, jak i Pojazdy, pojawi się informacja o połączeniu i z poziomu obu zakładek możliwe będzie utworzenie zlecenia z wybranym ładunkiem i pojazdem. W tym celu należy zaznaczyć połączenie w kolumnie Zaznacz, a następnie wybrać opcję Utwórz zlecenia z zaznaczonych. Za pomocą tej funkcji możliwe jest utworzenie jednocześnie więcej niż jednego zlecenia. Funkcja ta pozwala na wygenerowanie w systemie zleceń z każdego połączenia ładunek-pojazd, które zostanie wybrane w kolumnie Zaznacz. Oznacza to, że możliwe jest utworzenie jednocześnie zleceń dla wszystkich ładunków do dyspozycji oraz wolnych pojazdów.
Utworzone zlecenia można znaleźć w zakładce Zlecenia >> Zlecenia w realizacji

Po utworzeniu zlecenia lub zleceń za pomocą funkcji Utwórz zlecenia z zaznaczonych, po odświeżeniu Planera, pojazdy i ładunki, które zostały wybrane do zleceń, automatycznie znikną z listy do dyspozycji oraz z widoku mapy.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł