Kasa i zaliczki

Zmodyfikowano dnia 03 Apr 2024

W systemie fireTMS możliwe jest rejestrowanie i prowadzenie ewidencji zaliczek dla kierowców oraz innych operacji w kasie (np. Zasilenie kasy).


Rejestrowanie nowej operacji 


Rejestrację operacji w kasie można wprowadzić w 
Pojazdy >> Kasa i zaliczki >> opcja Dodaj operacjęNastępnie należy uzupełnić obowiązkowe pola, takie jak: 

  • Typ operacji (można skorzystać z predefiniowanych typów lub dodać nowe)

  • Kierowca

  • Kwota oraz waluta


Można również wybrać Oddział, Datę dokumentu, Numer pojazdu oraz dodać Uwagi do rejestrowanej operacji.

Uwaga! Po wybraniu daty w polu Data dokumentu system automatycznie podpowie numer rejestracyjny pojazdu, do którego w tym czasie był przypisany wybrany kierowca.


Dodanie nowej operacji należy zatwierdzić opcją OKWprowadzona w Pojazdy >> Kasa i zaliczki operacja otrzyma automatycznie status Do akceptacji, który można zmienić za pomocą opcji Nadaj status. Do wyboru są dwa statusy: Zaakceptowana i Odrzucona.
Do wprowadzonych w systemie operacji można również dodać dokumenty w kolumnie Dokumenty za pomocą +. Podczas dodawania dokumentu należy podać nazwę dokumentu oraz określić jego typ.
Anulowanie operacji


Możliwe jest również anulowanie dodanej operacji. W tym celu należy zaznaczyć preferowaną operację i po prawej stronie wybrać opcję Anuluj.


Uwaga! Anulować można jedynie operację, która ma status Do akceptacji. Anulowana pozycja pozostanie na liście Kasa i zaliczki w celach informacyjnych.Typy operacji - dodawanie i edycja


Typy operacji można dodać w systemie za pomocą opcji Rodzaje operacji.Możliwe jest dodanie nowego typu operacji za pomocą opcji Dodaj, jak również edytowanie dodanych wcześniej typów operacji za pomocą opcji Edytuj.Dodając nowy rodzaj operacji, należy wprowadzić jej nazwę oraz wybrać jaki wpływ będzie ona miała na saldo firmy i saldo kierowcy (jeżeli ma być to operacja przypisana do kierowcy).


W przypadku odznaczenia opcji Operacja przypisana do kierowcy, konieczne będzie tylko nadanie nazwy operacji oraz określenie jej wpływu na saldo firmy.Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł