Nagłówek i stopka dla wydruku dokumentów

Zmodyfikowano dnia 19 Mar 2024

W fireTMS istnieje możliwość ustawienia swojego loga oraz stopki, które będą widoczne na wydruku dokumentów generowanych w systemie. 


  1. Nagłówek i stopka dla wszystkich oddziałów


Konfiguracja >> Konfiguracja systemu >> po prawej stronie sekcja Konfiguracja wydruków >> zakładka Ogólne można dodać nagłówek i stopkę dla dokumentów, które będą widoczne na wydrukach np. zleceń oraz faktur generowanych ze wszystkich oddziałów. Korzystając z opcji Zmień nagłówek dla dokumentów Zmień stopkę dla dokumentów, można wybrać zapisane w pamięci komputera pliki. Obsługiwane formaty plików to .JPG .JPEG i .PNG. Nagłówek ustawiany jest w lewym górnym rogu dokumentu, stopka w lewym dolnym rogu. Stopka widoczna jest m.in. na wydruku potwierdzenia przyjęcia zlecenia oraz faktury. Nagłówek widoczny jest m.in. na wydruku faktury oraz zlecenia. Rozmiary nagłówka i stopki to: wys.108 px x szer.787 px (pikseli).


Uwaga! Można dodać pliki większe niż wymiary widoczne na fakturze. W przypadku dodania większego pliku system zmniejszy rozdzielczość z zachowaniem proporcji do największej pasującej wartości.


  1. Logo i stopka dla oddziału 


Konfiguracja >> Konfiguracja systemu >> po prawej stronie sekcja Konfiguracja wydruków >> zakładka Dla oddziału można dodać nagłówek i stopkę dla dokumentów, które będą widoczne na wydrukach np. zleceń oraz faktur generowanych dla danego oddziału. Po wybraniu odpowiedniego oddziału należy skorzystać z opcji EdytujW nowo otworzonym oknie po skorzystaniu z opcji Zmień nagłówek dla dokumentów Zmień stopkę dla dokumentów można wybrać zapisane w pamięci komputera pliki. W tym samym miejscu można również ustawić domyślny język wydruku dla tego oddziału. System w pierwszej kolejności sprawdza ustawienia dla danego oddziału. Jeśli w tym miejscu nie ma zdefiniowanego nagłówka i stopki, system dodaje grafiki umieszczone w Konfiguracja >> Konfiguracja systemu >> po prawej stronie sekcja Konfiguracja wydruków >> zakładka Ogólne.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł