Wystawienie faktury sprzedaży z podatkiem VAT na konto w PLN

Zmodyfikowano dnia 20 Mar 2024

W systemie fireTMS istnieje możliwość wystawienia faktury z VAT na konto w PLN, dzięki której na wydruku faktury widoczne będą dwa konta bankowe do płatności: jedno walutowe dla kwoty netto, drugie złotówkowe dla kwoty VAT. 


1. Wystawienie faktury z VAT na konto w PLN 


W momencie, gdy w polu Waluta faktury w sekcji Dane finansowe, zakładka Finanse widnieje inna waluta niż PLN, pojawia się możliwość dodania oddzielnego konta bankowego firmy dla podatku w PLN. W tym celu należy przejść do zakładki Podatek VAT na konto w PLN i skorzystać z ikony edycji. 


Uwaga! Wszystkie dostępna konta bankowe firmy można dodawać, edytować oraz usuwać w Księgowość >> Konta bankowe.

Po wybraniu i zatwierdzeniu konta bankowego na wydruku faktury widoczna będzie informacja o Kwocie netto i Kwocie VAT w PLN wraz z wybranymi kontami bankowymi. 2. Domyślne wystawienie faktury z VAT na konto w PLN 


W edycji wybranego kontrahenta można ustawić, aby system domyślnie generował szkic faktury z VAT na konto w PLN (gdy tylko będzie taka możliwość) oraz wybrać konkretne konto bankowe. Tę opcję można znaleźć w Księgowość >> Kontrahenci >> Edytuj >> sekcja Finanse >> zakładka Dane finansowe >> pole Domyślnie VAT na osobne konto.

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł