Wystawienie faktury sprzedaży dwuwalutowej

Zmodyfikowano dnia 23 Feb 2024

W systemie fireTMS istnieje możliwość wystawienia faktury dwuwalutowej, dzięki której na wydruku faktury widoczne będą dwa konta bankowe do płatności brutto w dwóch różnych walutach. Można również ustawić, aby system domyślnie generował faktury dwuwalutowe dla danego kontrahenta. 


1. Wystawienie faktury dwuwalutowej 


Aby wygenerować fakturę dwuwalutową, należy uzupełnić pole Konto bankowe (w walucie oryginalnej). Jeśli to pole jest niewidoczne, w sekcji Dane finansowe, zakładka Finanse w polu Waluta faktury, należy zmienić walutę na inną niż ta w pozycji na fakturze. Przykładowo, jeśli pozycja na fakturze jest w walucie PLN, a chcemy, aby drugą dostępną walutą do płatności było również EUR, należy zmienić walutę faktury na EUR. Po wybraniu innej waluty system automatycznie utworzy dodatkowe pole do uzupełnienia Konto bankowe (w walucie oryginalnej). Uwaga! Jeśli na liście brakuje potrzebnej waluty, należy wybrać ją w edycji Oddziału. W artykule Dodanie nowego oddziału znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące edycji Oddziałów.

Na wydruku faktury widoczna będzie Kwota brutto zarówno w PLN, jak i w EUR wraz z wybranymi numerami kont bankowych. Uwaga! Wszystkie dostępna konta bankowe firmy można dodawać, edytować oraz usuwać w Księgowość >> Konta bankowe. 


2. Automatyczne generowanie faktury dwuwalutowej dla wybranego kontrahenta


W edycji wybranego kontrahenta w Księgowość >> Kontrahenci >> Edytuj można ustawić, aby system generował dla niego szkice faktur dwuwalutowych w przygotowaniu, gdy tylko będzie taka możliwość. W momencie, gdy wygenerowany szkic faktury w przygotowaniu będzie miał inną walutę niż ta w pozycji, automatycznie zostanie przypisane drugie konto bankowe firmy. Ustawień tych można dokonać w kartotece kontrahenta w sekcji Finanse >> zakładka Dane finansowe >> opcja Twórz faktury dwuwalutowe, gdy to możliwe. 


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł