Globalne uwagi dla faktur, zleceń, not, dokumentu potwierdzenia przyjęcia zlecenia

Zmodyfikowano dnia 07 Mar 2024

W systemie fireTMS można zdefiniować globalne uwagi do faktur, not, zleceń czy potwierdzenia przyjęcia zlecenia, które automatycznie będą dodawane do wydruku tych dokumentów generowanych z danego oddziału. 


Uwagi można dodać w Konfiguracja >> Oddziały >> wybór odpowiedniego oddziału z listy i po prawej stronie opcja Edytuj. W nowo otworzonym oknie należy wybrać odpowiednią zakładkę, a następnie opcję DodajUwaga! System nie tłumaczy automatycznie dodanych uwag na inne wersje językowe. Należy dodać manualnie takie uwagi dla pozostałych wersji językowych wydruku, jeżeli jest taka potrzeba. Dla jednej wersji językowej należy dodać tylko jeden wpis z uwagami. Jeśli przykładowo dodane zostaną uwagi do zleceń w języku niemieckim, to będą one widoczne wyłącznie na wydruku zlecenia w tej wersji językowej. Po wybraniu wydruku w języku polskim nie zostaną one uwzględnione. Po dodaniu treści uwagi można również edytować rozmiar, kolor oraz wygląd czcionki. Po wprowadzeniu uwag, w celu ich zatwierdzenia należy skorzystać z opcji Ok.

  1. Uwagi do zleceń oraz potwierdzenia przyjęcia zlecenia


Uwagi zostaną uwzględnione na wydruku wszystkich zleceń - zarówno transportowych, jak i spedycyjnych (Zlecenia >> Wszystkie zlecenia >> wybór zlecenia na liście >> Drukuj) oraz potwierdzeń przyjęcia zleceń dla klienta (Ładunki >> Wszystkie ładunki >> wybór ładunku i opcja Edytuj >> Potwierdzenie >> Drukuj). Będą one widoczne zarówno na wydrukach zleceń i ładunków nowo tworzonych, jak i tych, które były już dodane w systemie przed wprowadzeniem uwag z danego oddziału.          2. Uwagi do faktur oraz not 


Uwagi zostaną uwzględnione dla wszystkich nowo generowanych faktur sprzedaży (Księgowość >> Sprzedaż >> Nowa faktura / Faktury w przygotowaniu) oraz not obciążeniowych (Księgowość >> Sprzedaż >> Noty obciążeniowe >> Nowa nota obciążeniowa) z tego oddziału. Faktury / noty w przygotowaniu lub faktury / noty wystawione, które zostały wygenerowane przed wprowadzeniem uwag, nie będą uwzględniały treści dodanej w edycji oddziału.


Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł