TruckMatching

Zmodyfikowano dnia 13 Mar 2024

fireTMS truckMatching to funkcja systemu, która pozwala:

 • szybko wykonać symulację trasy dla nowego doładunku, 
 • sprawdzić o ile zwiększy się prowizja, jeśli wybrane zlecenie zostanie podjęte,
 • wyszukać odpowiedni pojazd, który kończy realizować zlecenie w pobliżu kolejnego miejsca załadunku.


Narzędzie umożliwia efektywną organizację przewozu, a finalnie zwiększenie jego opłacalności. Podczas jednego przejazdu pojazd może zrealizować kilka zleceń, a co za tym idzie, zwiększyć zysk. 


Najważniejsze korzyści fireTMS truckMatching:

 • efektywne planowanie transportu poprzez wskazanie najbardziej optymalnych pojazdów dla danego ładunku, 
 • zwiększenie rentowności zleceń poprzez maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, 
 • zwiększenie opłacalności zleceń całopojazdowych,
 • zredukowanie przejazdów na pusto.


Jak działa fireTMS truckMatching?


Aby skorzystać z fireTMS truckMatching, należy przejść do sekcji Pojazdy >> Znajdź dla doładunku, uzupełnić dane na temat daty oraz miejsca załadunku i rozładunku, a następnie kliknąć Wyszukaj.


Do wyszukiwarki można dodać dowolną liczbę załadunków i rozładunków oraz określić zasięg wyszukiwania w kilometrach (promień okręgu każdego wprowadzonego punktu). Można również określić cenę doładunku i na tej podstawie obliczyć Prowizję oraz Wzrost prowizji zlecenia.W ostatniej sekcji można wybrać wymagane cechy floty oraz czy wyszukiwarka ma brać pod uwagę Pojazdy wewnętrzne lub Pojazdy zewnętrzne. Uwaga! Aby za dodany ładunek zliczała się prowizja, do Pojazdu wewnętrznego musi być podany Szacowany koszt/km. Aby to zrobić, należy przejść do widoku Przewoźnika, sekcji Pojazdy >> Pojazdy, a następnie kliknąć Edytuj dla wybranego pojazdu i uzupełnić pole Szacowany koszt/km.Z kolei w przypadku Pojazdu zewnętrznego należy sprawdzić, czy jest określona Stawka za km (ładowne). Aby to zrobić, należy przejść do widoku Spedytor, sekcji Pojazdy >> Pojazdy, a następnie do Edycji wybranego pojazdu.Jeśli stawka ta nie jest uzupełniona, należy sprawdzić czy została zdefiniowana dla przewoźnika zewnętrznego (Kartoteki >> Przewoźnicy). W przypadku niezdefiniowanej Stawki za km (ładowne), prowizję można oszacować także na podstawie Stawki za km (export), Stawki za km (import) oraz Stawki za km (nieładowne). Przy czym pierwszeństwo ma zawsze stawka pojazdu nad stawką domyślną przewoźnika.


Szybkie wyszukiwanie pojazdów do doładunków 

  

Podczas wyszukiwania pojazdu do doładunku, system w pierwszej kolejności sprawdzi następujące miejsca: 

 • Zlecenia wewnętrzne i zewnętrzne, do których przypisany jest pojazd. To warunek konieczny, ponieważ zlecenia w realizacji bez przypisanych pojazdów nie będą brane pod uwagę. 
 • Wolne pojazdy, które są dostępne w dniu pierwszego załadunku. Ważne: aby Wolny pojazd pojawił się w wyszukiwarce, nie może być zarezerwowany.
 • Pojazdy w pobliżu (GPS).


Dodawanie doładunków do zleceń


W przypadku zleceń nowy ładunek dodawany jest do istniejącego już zlecenia. Z kolei w przypadku pojazdów wyszukanych na podstawie ich spodziewanej lokalizacji (Wolne pojazdy), nowy ładunek można dodać poprzez utworzenie nowego zlecenia lub dodanie do istniejącego zlecenia. Można także dokonać rezerwacji Wolnego pojazdu.


Uwaga! Jeśli użytkownik fireTMS ma włączone automatyczne anulowanie doładunku, musi zatwierdzić nowy ładunek.


Zaawansowane funkcje fireTMS truckMatching


Wyszukiwarka pojazdów dla doładunków posiada dodatkowe funkcjonalności, które jeszcze bardziej usprawnią organizację przewozów. W zaawansowanej konfiguracji znajduje się:

 • Zezwolenie na doładunek – powoduje, że dane zlecenie jest brane pod uwagę w wyszukiwarce. Opcja ta jest domyślnie włączona.
 • Weryfikacja minimalnej prowizji podczas blokowania doładunku – pozwala zablokować wyłączenie zezwolenia na doładunek, jeśli nie będzie spełniona minimalna prowizja zlecenia. 
 • Harmonogram dyspozycyjności – pozwala dla Pojazdów zewnętrznych wyznaczyć daty ich dyspozycyjności. Po tym terminie, pojazdy nie będą już widoczne w wyszukiwarce. Opcja ta jest domyślnie włączona. 
 • Automatyczne anulowanie doładunku – pozwala automatycznie anulować niezatwierdzone ładunki oraz określić czas, po którym to ma nastąpić. Opcja ta jest domyślnie wyłączona. 
 • Wymaganie dodania dokumentu przed zatwierdzeniem ładunku – zastosowanie tej opcji blokuje możliwość zatwierdzenia doładunku bez przypisanego dokumentu. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

To wspaniale!

Dziękujemy za opinię

Przepraszamy, że nie udało nam się pomóc!

Dziękujemy za opinię

Daj nam znać, jak możemy ulepszyć ten artykuł!

Wybierz co najmniej jeden powód
Wymagana weryfikacja captcha.

Wysłano opinię

Doceniamy Twój wysiłek i postaramy się naprawić artykuł