W zakładce Pojazdy znajduje się kategoria Wolne pojazdy.Zawiera ona automatycznie tworzony przez system wykaz pojazdów, których rozładunek przypada na podany dzień, w związku z czym, są one gotowe do przyjęcia do dyspozycji nowe zlecenia klientów. Dzięki temu spedytor wie, jakie pojazdy powinien zadysponować na poszczególne dni.

 

Pojawiający się w oknie spis wolnych pojazdów wskazuje wolne pojazdy na dzień zgodny z datą wyświetloną w górnym pasku.

Aby sprawdzić stan wolnych pojazdów na inne dni, można wybrać dzień poprzedni, następny lub dowolną datę z dołączonego kalendarza.


Poza kryterium daty można dodatkowo sprawdzić, czy wolne pojazdy należą do interesującego nas przewoźnika, czy znajdują się w pożądanym przez nas miejscu w danym czasie lub na podstawie numeru rejestracyjnego można wyszukać konkretny pojazd. W tym celu należy uzupełnić odpowiednie pola w górnym pasku i kliknąć po prawej stronie przycisk Odśwież.Po wybraniu i zaznaczeniu interesującej spośród wolnych pojazdów pozycji, z prawej strony uaktywniają się pola wskazujące wybór możliwości dalszego działania. Wybrany wolny pojazd można usunąć, zarezerwować (z łatwością można później także wycofać rezerwację), zmienić datę - przesunąć go na inny dzień lub od razu zadysponować.


Zadysponowanie wolnego pojazdu odbywa się w taki sposób jak standardowe dysponowanie zleceniem klienta.