Tag to nic innego jak słowo kluczowe, które możemy dodawać do poszczególnych obiektów (takich jak pojazd, naczepa, klient itp.). Przykładowo do obiektu naczepa możemy dodać tag “standard” lub “mega”, co pozwoli lepiej je rozróżniać. Funckja jest dostępna od pakietu Premium.

W FireTMS tagi możemy zdefiniować w menu Konfiguracja > Tagi. W celu dodania nowego tagu po prawej stronie wybieramy opcję Dodaj. Podczas dodawania tagu do systemu możemy zaznaczyć, czy ma on być tagiem jednorazowym, czy dziedzicznym. Dodatkowo możemy zdefiniować kolor dla wybranego znacznika. Tag dziedziczny różni się od jednorazowego tym, że przenoszony jest na inne obiekty powiązane z otagowanym obiektem.


           Aby przypisać wcześniej zdefiniowany tag dziedziczny do klienta, przechodzimy do kartotek, edytujemy preferowanego kontrahenta, następnie po prawej stronie w sekcji Tagi wybieramy preferowany znacznik.Po dodaniu przykładowo do klienta tagu dziedzicznego “bez faktury” zostanie on również wyświetlony na ładunku, zleceniu, fakturze, czy też płatności.Praktycznie wszystkie listy możemy filtrować za pomocą użytych wcześniej znaczników. Opcja filtrowania z wykorzystaniem tagów została również udostępniona dla generowanych w FireTMS raportów.